Na początku zakładamy bloga w Sieci, bo kochamy tworzyć interesujące teksty, które faktycznie są potem czytane oraz szanowane przez ludzi. Jednak gdy na całe szczęście sytuacja jest taka, że ten blog staje się względnie popularny, dochodzą koszty mające związek z kupnem domeny czy hostingiem.

A poza tym, najzwyczajniej to coś całkowicie oczywistego, iż chcemy zarabiać na własnej pracy! I dlatego warto na swoim blogu wprowadzić płatności mobilne – a wbrew pozorom ludzie potrafią płacić, jeśli w zamian uzyskają treści, które faktycznie są przydatne, godne uwagi. Być może w Polsce płatności sms czy online nie są raczej bardzo powszechne, lecz na szczęście to się w ostatnim czasie zmienia na dużo lepsze. Doceniajmy mikropłatności, a zapewne prowadzony przez nas blog będzie regularnie generował nam jakieś zyski, to jasne.

Najbardziej znaczące: kody sms są dosyć drogie, zatem jeśli wystawiamy materiały premium, musimy mocno się starać. Jakby nie patrzeć człowiek, którego nie odstraszają numery premium to bardzo cenny narybek. Należy respektować takich ludzi, to pewne.